मनकारीकाे बाटो हेर्दै साइँली

बेनपा १ रत्नेचौर

साबिकको रत्नेचौर गा.वि.स २, सालघारीकी साईली भनेर चिनिनु हुने पार्वती किसान केहि महिना अगाडि आन्द्राको क्यान्सरबाट थलिनुभएको थियो । क्यान्सरको सफलतापूर्वक निदान गरिएपछि वहाँ केहि तन्ग्रिदै हुनुहुन्थ्यो । तर अचानक खुट्टामा समस्या परेकाले अस्पतालमा भर्ना हुनुभएको छ ।बायाँ खुट्टामा नशासम्बन्धी (Deep vein thrombosis) जटिल समस्याले ग्रसित किसानको हाल पश्चिमाञ्चल क्षेत्रीय अस्पताल रामघाट पोखरामा उपचार भैरहेको छ ।

अस्पतालमा भर्ना अवस्थामा विरामी पार्वती किसान

क्यान्सरको उपचारका क्रममा ठूलो आर्थिक भार बेहोर्नु परेकाले यस परिवारले थप आर्थिक स्रोत जुटाउन नसकेकाले निजको परिवार गम्भिर समस्यामा परेको वहाँका छोरा विदुर किसानले बताउनुभयो । थप उपचारका लागि चार पाँच लाख रकम जुटाउन सके अस्पतालमा बिरामी कुर्ने खर्च जेनतेन आफूहरूले ब्यबस्था गर्न सक्ने जेठो छोरा कृष्ण किसानले बताउनुभयो । केहि महिना पहिला वैदेशिक रोजगारमा युएईमा कार्यरत रहेकै अवस्थामा आमाको उपचारका लागि बिचमै घर फर्किनुपरेको र त्यतिबेला पनि खर्च अभावका कारण हवाईटिकट बापतको खर्च एकै वार्डका निवासी शुभचिन्तक निराजन थापाले फिनल्याण्डबाट ब्यबस्था गरिदिएकाले सजिलो भएको वहाँले बताउनुभयो । यसर्थ: वैदेशिक रोजगारीका शिलशिलामा दुवैजना भाईहरू केहि महिनादेखि युएई रहेर फर्केको भएपनि कमाई खासै नभएको र भएको अलिअलि रकम पनि आमाकै उपचारमा खर्च हुँदै आएकाले आफूहरूलाई मनकारी सहयोगदाताहरूको सहयोग आवश्यक रहेको दुबै भाईको कथन छ ।

वहाँहरूकी ममतामयी आमाको शिघ्र स्वास्थ्यलाभको कामना गर्दै वहाँहरूलाई सहयोग गर्न चाहनेहरूका लागि निम्न बमोजिमको सम्पर्क नम्बरहरूमा सिaधा सम्पर्कका लागि अनुरोध छ ।बिदुर किसान – ९८४७६५१८२७कृष्ण किसान – ९८४७७५२१७८

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s