मनसुन लागेन रत्नेचौरमा

मनसुन शुरू भएको दुर्इहप्ता बितिसक्दा पनि रत्नेचौरमा खास वर्षा हुन सकेको छैन । पहिलेका बर्षहरूमा मध्य असारदेखि रोपाइँको काम शुरू हुने गरेको भएपनि आजसम्म गाउँमा कसैले हल नारेका छैनन् । मकै बाली अपेक्षित समयमा फल्न नसकेको र लामोसमयदेखि खडेरीको चपेटामा परेकाले धानको बिउँ उम्रन नसक्नुले रोपाइँको काम शुरू हुन नसकेको किसानहरूले बताए ।

असारको दोश्रो हप्ता शुरू हुनेबेलामा फाट्टफुट्ट पानी पर्न शुरू गरेपनि रोपाइँको काम हुने गरी वर्षा भएको छैन । रत्नेचौर ३ का कृषक लाल थापाका अनुसार अहिले गाउँमा कोदो रोप्ने काम शुरू भएको छ । सम्भवतः असारको अन्तिम वा साउनको पहिलो हप्तापछि मात्र रोपाइँको काम शुरू हुनेछ । 

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s